Bu kadın bambaşka dostum!90'lı yılların soul müziğinin divası Lisa Stansfield dün akşam Beşiktaş Kültür Merkezi'nde bir konser verdi. Konserin aylar öncesinden Harbiye Açıkhava'da olacağı anons edilmişti ama 1 hafta evvel Beşiktaş Kültür Merkezi'ne taşındı mekan.

Dün konser için gittiğimde neden mekanın daha küçük bir yere taşındığını anladım. Çünkü Barry White gibi efsane bir isimle bile düet yapmış, zenci gırtlaklı beyaz kadın diye tabir edilen Stansfield, bizim üst düzey zevklere sahip!! ülkemizde yeterince rağbet görmemişti.

Karşısında bir avuç insan görmesine rağmen moralini bozmayan Lisa Stansfield, açılışı 'Can't Dance' şarkısıyla yaptı ve 'Herkesi ayağa dans etmeye davet ediyorum' diyerek ortamı bambaşka bir konsepte çevirdi. Disko tadında bir akşam yaşattı bizlere...

Yaklaşık 1,5 saat kadar kendisinin gerek slow şarkılarıyla müzikal kalitesine hayran kaldık, gerekse sanki bize özel şarkı söyleyen Stansfield ile birlikte kalkıp dansettik. ‘Never Never Gonna Give You Up’, ‘The Real Thing’, ‘Change’ ve ‘All Around The World’ gibi klasikleri canlı canlı dinlemek apayrı bir zevk verdi.

Konserin en dikkat çeken detaylarından biri de 50-60 yaş arası erkeklerin nüfus olarak çokluğuydu. Bir ara erkek çığlıkları bile duyduğuma yemin edebilirim. 47 yaşında olan ama vücudu taş çatlasa 30 yaşında Lisa Stansfield, kıvrak danslarıyla, şuh sesiyle, şarkılara uygun jest ve mimikleriyle herkesi kendinden geçirdi. Yanımdaki arkadaşıma '50'li yaşların Rock'n Coke'u ' yorumunu yaptım hatta :)

Cem Yılmaz'a ise bu ülkede fazla rağbet görmeyen bu değerli sesin konserine eşiyle Ahu Yağtu'yu da kapıp geldiğinden ve ayağa kalkıp dans bile ettiğinden dolayı ayrıca hayran kaldım. Kalitenin değerini bilmek başka bir şey.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NEJAT İŞLER’İN KASASI AÇILDI!

BALIK ETLİ KADINI ANLAMA KILAVUZU!

4,5 aydır Bozburun'da Yaşıyorum